Догори

K2_WedPMEESTE_August+0300RAugPMEEST_WedPM2016

K2_WedPMEESTE_August+0300RAugPMEEST_Aug+03003EEST14 K2_WedPMEESTE_August+0300RAugPMEEST_2016EPMR

Чернігівцям розказали, як впливати на бюджет міста

29 липня в центрі міста Чернігова в сквері ім. Попудренка  пройшла акція «Впливай на бюджет свого міста», під час якої чернігівцям розказали, як формується бюджет міста та запропонували внести свої власні пропозиції до бюджету 2017 року. Організатор акції виступив Поліський фонд міжнародних і регіональних досліджень.

Метою акції є підвищення поінформованості та привернення уваги мешканців Чернігова до проблем місцевих бюджетів, а також спонукання місцевої влади до підвищення прозорості бюджетного процесу та участі в ньому громадськості.

Під час акції представники Поліського фонду намагалися пояснити людям, що міський бюджет − це не щось абстрактне і далеке, а це кошти кожного мешканця міста, які вони сплачують в міську казну у вигляді податків і зборів. Відповідно, кожен чернігівець має право контролювати і знати, куди витрачаються його кошти. А для того, щоб контролювати бюджетні витрати, громадянське суспільство має бути зрілим і відповідальним, та має орієнтуватись в процесах формування бюджетів. Саме цього й намагаються досягти представники 17 міст України, об'єднавшись у всеукраїнське громадянське партнерство «За прозорі місцеві бюджети».

Окрім цього, кожен має право не лише знати, як місцева влада розпоряджається нашими грошима, а й вносити свої пропозиції, на що кошти зі скарбниці краще виділити.

Під час акції окрім інформаційно-просвітницької кампанії, мешканцям міста було запропоновано заповнити анкети з визначенням пріоритетів для виділення коштів міського бюджету.  

Аналізуючи отримані пропозиції, можна дійти висновку, що населення хоче щоб їхні кошти були потрачені на поліпшення умов життя, а саме на: ремонти дахів, ремонти доріг, ремонти багатоповерхових будинків. А ще мешканців хвилює транспортна сфера та поновлення тролейбусного парку, своєчасне прибирання сміття з урн в парках та в прибудинкових територіях, а також вирішення питання з безпритульними собаками.

*     *     *

Акція «Впливай на бюджет твого міста!» проводилась  одночасно учасниками партнерства «За прозорі місцеві бюджети!» в 17 містах різних регіонів України, в рамках ініціативи «Громадянське суспільство та ЗМІ – за прозорі  місцеві бюджети!». Ініціатива виконується Одеською обласною організацією ВГО «Комітет виборців України», Фундацією «Відкрите суспільство» та громадським партнерством «За прозорі місцеві бюджети!», за фінансової підтримки Європейського Союзу та Посольства Фінляндії в Україні. Більш детально про ініціативу на сайті партнерства https://probudget.org.ua