Догори

31

лип. 2010

Опубліковано в Новини фонду

Стратегія розвитку Чернігова – підсумки очима громадськості

У Чернігівській міській раді відбулася прес-конференція, присвячена результатам втілення проекту щодо громадського моніторингу виконання Стратегічного плану розвитку Чернігова на 2007-2015 роки.

19

У прес-конференції взяли участь президент Поліського фонду міжнародних та регіональних досліджень Геннадій Максак та Чернігівський міський голова Олександр Соколов.
Проект "Стратегія розвитку Чернігова – перші підсумки очима громадськості" реалізовувався в обласному центрі Чернігівщини упродовж січня-липня цього року двома організаціями – Поліським фондом міжнародних та регіональних досліджень і Освітнім центром "Ініціатива". Проект спрямований на підвищення рівня прозорості та підзвітності діяльності органів місцевого самоврядування м. Чернігова та запровадження дієвих механізмів участі громадськості у процесі прийняття рішень органів влади.
За результатами експертної роботи проводилися круглі столи за участю експертів, місцевих політиків, представників влади відповідальних за реалізацію тих чи інших оперативних цілей, громадських діячів та журналістів. Підсумком втілення проекту стало видання тематичного інформаційно-аналітичного журналу "Поліська аналітика" (№4, 2010).
Геннадій Максак зазначив, що ця робота була проведена не дарма, оскільки експерти відшукали суттєві недоліки в «Стратегії розвитку Чернігова». По-перше, вони виявили слабини в самій стратегії (особливо в методології). Поставлені завдання інколи не стосуються стратегії. По-друге, місцеві ресурси часто-густо не відповідають стратегічним замислам. По-третє, очікувані результати дуже розмиті, тому їх важко відслідкувати та проконтролювати виконання. По-четверте, громадськість отримує обмаль інформації про реалізацію «Стратегії». Було також зазначено, що нині стратегія міста виконується відсотків на 50%.
За словами Чернігівського міського голови Олександра Соколова, на те є об'єктивні причини. По-перше, світова криза далася взнаки, бюджет Чернігова тріщить по швах. По-друге, реалізація багатьох міських програм залежить від державних програм, а на цьому рівні чи-то стратегія взагалі відсутня, чи-то коштів як завжди бракує. По-третє, в «Стратегії розвитку» закладені досить високі стандарти життя чернігівців, і якщо реалії їм не відповідають (приміром, зарплати – найнижчі в країні), то люди, бачте, чомусь відчувають невдоволення.
Чернігівський міський голова назвав втілення цього проекту хорошим прикладом співпраці громадськості та міської влади. "З самого початку у розробці Стратегічного плану брали участь чернігівці, надаючи до міської ради свої пропозиції. Крім того, до прийняття сесією міськради документ пройшов процедуру громадських слухань", - сказав О.Соколов.
Міський голова підкреслив, що Стратегічний план розвитку Чернігова на 2007-2015 роки – це своєрідний бізнес-план розвитку Чернігова, базовий документ, який охоплює різні сфери життєдіяльності міста на перспективу і його реалізація триватиме.