Догори

14

лип. 2017

Опубліковано в Новини фонду

Експерти допомагали «дешифрувати» Угоду про Асоціацію в Чернігові

У рамках Громадської школи дієвих практик ЄС вдруге в Чернігові стартували семінари з основ Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС для громадських активістів з 8 областей. Так, 10-13 липня 2017 року 23 учасника, які пройшли попередній конкурс, взяли участь у воркшопах від вітчизняних та іноземних експертів. Організаторами виступили Інститут Європейської Політики (Берлін) та Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів). У рамках Громадської школи дієвих практик ЄС вдруге в Чернігові стартували семінари з основ Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС для громадських активістів з 8 областей. Так, 10-13 липня 2017 року 23 учасника, які пройшли попередній конкурс, взяли участь у воркшопах від вітчизняних та іноземних експертів. Організаторами виступили Інститут Європейської Політики (Берлін) та Поліський фонд міжнародних та регіональних досліджень (Чернігів).

Угода про Асоціацію між Україною та ЄС – документ непростий та багатогранний. Пропрацювати його, починаючи міфами та закінчуючи фактами, ставили за мету тренери та учасники школи. Аргументи на користь Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС, міфи та анти-міфи про процес європейської інтеграції та Асоціації України, цифри та факти, можливості та загрози щодо торгівлі України з ЄС та третіми сторонами – про все це йшлося під час семінарів. Вчилися учасники і систематичному підходу до читання окремих розділів УA/ПВЗВТ, знайомилися з її ціллю, структурою, логікою.

Практичною складовою серії воркшопів став «мозковий штурм» на тему участі громадськості в європейській інтеграції та процесі імплементації УА/ПВЗВТ.

Схожі стартові семінари були проведені також 3-6 липня у Львові та Дніпрі. 

З 2017 року навчання в рамках CiSEP матиме три рівні (етапи):

- Рівень А: Основи УА/ПВЗВТ: про процес імплементації УА/ПВЗВТ та способи підтримки цього процесу з боку громадянського суспільства

- Рівень В: Спеціалізація щодо конкретних розділів УА/ПВЗВТ

- Рівень С: Програма навчання для тренерів

Довідково: Громадська Школа Дієвих Практик ЄС (CiSEP) є модульною навчальною програмою для активних громадян і агентів змін в Україні. На її базі створюється мережа спеціалістів у сфері Угоди про Асоціацію України з ЄС (УА) та Поглибленої і всеохоплюючої зони вільної торгівлі (ПВЗВТ), яка має на меті посилити процес європейської інтеграції України.   

З 2015 року в рамках CiSEP організовано 17 семінарів, присвячених УА з ЄС та Управлінню Циклом Проектів ЄС, у Чернігові, Львові, Одесі та Києві. До всіх тренінгів залучалися фасилітатори і експерти з організацій громадянського суспільства та органів влади України, країн-членів ЄС та асоційованих членів. Більше 75-ти випускників CiSEP вже зараз формують пул громадських активістів, залучених до процесів моніторингу та комунікації щодо впровадження УА/ПВЗВТ.

2

3